Poduszki ortopedyczne- czy warto?

Poduszka ortopedyczna B3 jest niezwykle istotnym czynnikiem ochronnym higieny kręgosłupa, ale w spełnieniu tej funkcji istotne jest dokładne jej dopasowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika. Przy odpowiednim doborze, ergonomiczne poduszki, nazywane również poduszkami anatomicznymi stanowią najwłaściwsze podparcie dla kręgosłupa w odcinku szyjnym w trakcie wielu godzin snu.

Czy warto kupić poduszkę ortopedyczną?

Poduszki ortopedyczne Valde

Decydując się na poduszkę anatomiczną należy zwrócić sporą uwagę na jej wysokość. Osoby śpiące w pozycji bocznej o wąskich ramionach powinni kupić poduszkę niższą niż osoby o ramionach bardziej postawnych. Osoby śpiące w pozycji na wznak powinny korzystać z poduszek o niższym profilu, niż osoby śpiące w pozycji bocznej. W ułożeniu na wznak rewelacyjnie sprawdzają się poduszki z podcięciem w środku, które doskonale stabilizują ułożenie głowy. Istotny problem pojawia się, gdy śpimy na brzuchu. Jest to pozycja najmniej korzystna dla kręgów szyjnych i w tym przypadku poduszka profilowana musi być zdecydowanie bardziej płaska i miękka. Åšpiąc na brzuchu nie zaleca się korzystać z poduszek profilowanych, z wyłączeniem tych, które są przeznaczone do spania na brzuchu.

Oprócz kształtów i wysokości poduszki anatomicznej niezwykle kluczowy jest typ i jakość tworzyw wykorzystanych do jej wytworzenia. Poduszki ergonomiczne wykonywane są najczęściej z pianek termoelastycznych (kształtujących swą elastyczność pod wpływem temperatury- poduszki zapamiętujące kształt), z lateksu (materiał uzyskany z soku mlecznego roślin kauczukodajnych) oraz z standardowych tworzyw poliuretanowych.

Zobacz także sklep z poduszkami

I tu pojawia się problem jakości. Niestety tanie poduszki bardzo rzadko wykazują się pożądaną rozciągliwością, przeważnie są zbyt twarde, i zamiast pomniejszać napięcia mięśniowe, powodują bóle szyi i karku.

Droższe poduszki ergonomiczne, dobrze dobrane, zapewniają mięśniom szyi i ramion całkowity relaks, polepszają jakość snu, zmniejszają chrapanie i likwidują dolegliwości bólowe w obrębie szyi i barków.

Kupno idealnej poduszki profilowanej niestety zawsze wiąże się z sporym wydatkiem i można śmiało stwierdzić, że jest to ich jedyny minus.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.